Профком студентів та аспірантів

ОНУ імені І.І.Мечникова

І МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
«Функціонування студентських організацій у вищих навчальних закладах: стан, проблеми, тратегії розвитку та міжнародна співпраця»

до 147-ї річниці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова

30.03.2012 – 01.04.2012 року

Як весною в Україну прилітають перші ластівки, так до Одеського Національного університету імені І.І.Мечникова 30 березня вперше з’їхались лідери студентських організацій ВНЗ на І науково-практичну конференцію не лише з терен нашої держави, а й з-за кордону. Організаторами конференції були: Профспілка працівників освіти і науки України, Асоціація правозахисних організаторів студентів України, Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, первинна профспілкова організація студентів ОНУ імені І.І. Мечникова, профком працівників університету. Лідери орагнізацій, енергійні та завзяті, зібрались для вирішення однієї з найбільш актуальних проблем, а саме – «Функціонування студентських організацій у вищих навчальних закладах: стан, проблеми, стратегії розвитку та міжнародна співпраця», що, власне, й було темою конференції.

Учасниками були представники профкомів студентів та студентського самоврядування. Всього на конференції, яка тривала з 30 березня по 1 квітня, було представлено 24 вищі навчальні заклади, з них: 9 вищих навчальних закладів з території України (Ужгородський національний університет, Херсонський державний університет, Харківський національний університет імені В.Н Каразіна, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, Сумський державний університет, Черкаський державний технологічний університет, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, Київський національний економічний університет), 11 одеських ВНЗ (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Одеський національний політехнічний університет, Одеський національний економічний університет, Одеський національний медичний університет, Одеський національний морський університет Одеський державний екологічний університет, Одеська державна академія будівництва і архітектури, Міжнародний гуманітарний університет, Одеська національна академія зв’язку імені О.С.Попова, Національний університет Одеської Юридичної академії, Південноукраїнський національний університет імені К.Д.Ушинського), 3 ВНЗ зі Сполучених Штатів Америки та один із Канади. Адже однією із цілей конференції був обмін досвідом не лише між українськими вищими навчальними закладами, а й з закордонними.

На відкритті конференції, яке проходило в конференц-залі головного корпусу університету, лідерів студентських організацій вітала президія у складі: ректора ОНУ імені І.І. Мечникова, доктора політичних наук, професора Коваля І.М.; голови Одеської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Дубовик Н.О.; віце-президента АПОСу України, головного спеціаліста управління з гуманітарних питань та роботи з молоддю Федерації Профспілок України Майданюка В.П.; заступника голови обкому, голова ППОС ОНПУ Щедрова І.М.; голови профкому студентів ОНУ імені І.І. Мечникова – Пєнова В.В.; голови профкому працівників ОНУ імені І.І. Мечникова – Вавілової О.І.; голови ради студентського самоврядування ОНУ імені І.І. Мечникова – Рябенка М.І.

Після урочистого відкриття відбулось два пленарних засідання, де студенти змогли не лише отримати багато корисної інформації, а й виступити самостійно, висвітлити ті проблеми, котрі хвилювали безпосередньо організацію, яку вони представляли.

На учасників конференції після плідної співпраці чекав розважальний концерт, підготовлений центром культури університету та студентами. Вони створювали веселу атмосферу завдяки цікавим, запальним танцям і хорошому співу.

Другий робочий день приніс багато емоцій та вражень, оскільки в рамках програми конференції було проведено два тренінги. Перший – присвячений темі конфліктології, його провела одеська обласна школа медіації. А другий – на тему лідерства (провели тренери «Клініки, дружньої до молоді»), що викликав гучне обговорення зі сторони учасників конференції.

Рухаючись далі за програмою, наступним пунктом призначення стали музеї ОНУ, що знаходяться в корпусі біологічного факультету. Вони здивували своєю цікавою історією та великою кількістю експонатів.
Далі день продовжувався автобусною екскурсією по місту, що розпочалася з Французького бульвару і прокладала маршрут через Аркадію, проспект Шевченка, морвокзал, закінчившись чарівною Дерибасівською.
Чим же було особливе 1-ше квітня? Зранку в цей день відбулося урочисте вручення сертифікатів за участь у конференції, а далі – святкування «Дня гумору» в центрі міста.

Перша науково-практична конференція принесла багато плодів як з приводу вирішення нагальних проблем, що турбують студентські організації, так і з культурно-масової роботи – потрібного аспекту для розвитку майбутнього покоління. На пленарних засіданнях відбулося обговорення питань соціально-економічного захисту студентської молоді, оздоровлення та відпочинку студентів у літку 2012 року. Були розглянуті: питання щодо вдосконалення діяльності студентських організацій ВНЗ (первинних профспілкових організацій студентів та органів студентського самоврядування); шляхи ефективних механізмів співпраці первинних профспілкових організацій студентів з органами студентського самоврядування та їх співпраці з адміністрацією ВНЗ; переваги і недоліки Болонського процесу в Україні.